Archiwa

Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku 2014
Opublikowano: 5 listopada 2014 12:40

Spółdzielnia Socjalna PROMYK NADZIEI laureatem konkursu „Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku 2014”.

W dniu 22 października w środę wieczorem w Pałacu Prezydenckim odbyła się gala konkursu na „Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku 2014”. W uroczystości udział wzięła Małżonka Prezydenta RP.

Konkurs na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku odbywa się po raz czwarty, organizuje go Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych (FISE). Celem jest promowanie i wspieranie przedsiębiorstw łączących działalność biznesową z celem społecznym. Patronat honorowy nad konkursem objął prezydent Bronisław Komorowski. W uroczystości w Pałacu Prezydenckim udział wzięła Pierwsza Dama RP Anna Komorowska, minister Irena Wóycicka, prezydencki doradca i szef rady konkursu Henryk Wujec oraz inni parlamentarzyści, wiceministrowie i przedsiębiorcy społeczni – finaliści konkursu.

W gronie finalistów konkursu na „Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku 2014” znalazła się m.in. Spółdzielnia Socjalna PROMYK NADZIEI z Opoczna, która otrzymała wyróżnienie ufundowane przez Towarzystwo Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych.

Anna Komorowska gratulując finalistom i laureatom powiedziała:

„Mam nadzieję, że staniecie się Państwo przykładem, że siła i energia, która z was emanuje, zainspiruje innych do podejmowania działań w obszarze ekonomii społecznej”.

Pierwsza Dama podkreśliła, że przedsiębiorców społecznych nie mogło zabraknąć w Pałacu Prezydenckim w roku obchodów 25-lecia odzyskania wolności. Dodała, jak ważne i cenne jest łączenie wrażliwości społecznej z umiejętnością prowadzenia biznesu, jak można łączyć sprawy społeczne, biznes, kreatywność i serce.

Głównym zadaniem przedsiębiorstw społecznych, zamiast pomnażania zysku, jest integracja społeczno-zawodowa osób wykluczonych społecznie lub będących w trudnej sytuacji na rynku pracy.

Autor: promyk Kategoria:
Nasze produkty

Kliknij, aby powiększyć

Kliknij aby powiększyć

Kliknij, aby powiększyć

Kliknij aby powiększyć

Kliknij, aby powiększyć

Kliknij aby powiększyć

Kliknij, aby powiększyć

Kliknij aby powiększyć

Kliknij, aby powiększyć

Kliknij aby powiększyć